Galeria przyrodnicza

Galeria przyrodnicza gminy Krzeszyce…

Większość moich zdjęć powstaje głównie na zachodzie Polski – w małej miejscowości Krzeszycach, gdzie mieszkam.

Krzeszyce powstały na skraju sporych kompleksów leśnych gdzie płynie rzeka Postomia – wzdłuż, której zbudowano cztery młyny. Do dziś zachował się tylko jeden z nich, zlokalizowany w samej miejscowości – sprawny technicznie, jednak już nie eksploatowany.
W lesie, około dwa kilometry od centrum Krzeszyc można natomiast oglądać ruiny tzw. Czwartego Młyna. Miejsce to zostało niedawno zagospodarowane przez Nadleśnictwo Lubniewice. W wyniku tych działań stawy i kanały młyńskie ponownie napełniły się wodą. Wytyczono szlak pieszo-rowerowy. Powstało tutaj miejsce o sporych walorach turystycznych, rekreacyjnych i edukacyjnych. Gminę i miejscowość Krzeszyce charakteryzuje czystość ekologiczna, cisza, spokój oraz małe zaludnienie, co sprawia, że ludzie zmęczeni codziennym życiem, jego tempem, hałasem, tłokiem znajdą tutaj odpoczynek i ukojenie.

 

W plener na ogół chodzę sama. Lubię chodzić własnym tempem i w wybrane przez siebie miejsca. Zatrzymuję się przy interesującym mnie obiekcie dotąd dopóki nie zrobię zdjęcia, albo sama z niego nie zrezygnuję (co czasem się zdarza szczególnie przy ruchliwych i mało współpracujących owadach 😉 ). Od czasu do czasu w plener udaję się ze swoim towarzyszem życia, który też zaraził się ode mnie fotografią. I na potrzeby stworzenia strony pozwala udostępniać niektóre swoje zdjęcia 🙂 

W galerii przyrodniczej gminy Krzeszyce pokażę napotkaną roślinność, mieszkańców wód, łąk, pól, lasów czy ogrodów. Zapraszam do obejrzenia zdjęć mojego autorstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *