Galeria przyrodnicza

Galeria przyrodnicza gminy Krzeszyce…

Większość moich zdjęć powstaje głównie na zachodzie Polski – w małej miejscowości Krzeszycach, gdzie mieszkam.

Krzeszyce powstały na skraju sporych kompleksów leśnych gdzie płynie rzeka Postomia – wzdłuż, której zbudowano cztery młyny. Do dziś zachował się tylko jeden z nich, zlokalizowany w samej miejscowości – sprawny technicznie, jednak już nie eksploatowany.
W lesie, około dwa kilometry od centrum Krzeszyc można natomiast oglądać ruiny tzw. Czwartego Młyna. Miejsce to zostało niedawno zagospodarowane przez Nadleśnictwo Lubniewice. W wyniku tych działań stawy i kanały młyńskie ponownie napełniły się wodą. Wytyczono szlak pieszo-rowerowy. Powstało tutaj miejsce o sporych walorach turystycznych, rekreacyjnych i edukacyjnych. Gminę i miejscowość Krzeszyce charakteryzuje czystość ekologiczna, cisza, spokój oraz małe zaludnienie, co sprawia, że ludzie zmęczeni codziennym życiem, jego tempem, hałasem, tłokiem znajdą tutaj odpoczynek i ukojenie.

 

W plener na ogół chodzę sama. Lubię chodzić własnym tempem i w wybrane przez siebie miejsca. Zatrzymuję się przy interesującym mnie obiekcie dotąd dopóki nie zrobię zdjęcia, albo sama z niego nie zrezygnuję (co czasem się zdarza szczególnie przy ruchliwych i mało współpracujących owadach 😉 ). Od czasu do czasu w plener udaję się ze swoim towarzyszem życia, który też zaraził się ode mnie fotografią. I na potrzeby stworzenia strony pozwala udostępniać niektóre swoje zdjęcia 🙂 

W galerii przyrodniczej gminy Krzeszyce pokażę napotkaną roślinność, mieszkańców wód, łąk, pól, lasów czy ogrodów. Zapraszam do obejrzenia zdjęć mojego autorstwa.

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *