Sprzęt

Kilka słów o sprzęcie…

Sprzęt, którego używam do robienia zdjęć to lustrzanka Canon EOS 1100D.

Na początku stosowałam go z uniwersalnym obiektywem dołączonym do zestawu – 18-55mm f/3.5-5.6 EF-SIS II (OEM). Uniwersalny zakres obiektywu sprawdził się w wielu codziennych sytuacjach. Jednak przy fotografowaniu przyrody swoje zadanie zaczął spełniać po zakupieniu do niego konwertera Reynox CDR-250. Konwerter ten umożliwił zbliżenie małych i znacznie oddalonych elementów obrazu. Dzięki mocowaniu typu „snap-on” konwerter można zamocować na różnych obiektywach o średnicy od 52 do 67mm.

W późniejszym okresie w moim makro zestawie pojawiły się pierścienie pośrednie i adapter odwrotnego mocowania obiektywu, które tanim kosztem pozwalają na powiększenie obiektu. Jednak przy pracy w terenie i bardzo ruchliwych owadach ich użycie nie pozwalały otrzymać zadowalających efektów.

Zakupienie obiektywu Tamron  SP 90mm F/2.8 Di MACRO 1:1 VC USD było strzałem w dziesiątkę. Obiektyw bardzo fajnie sprawdza się w plenerze, jak i przy robieniu zdjęć rybom w akwarium. Akwarystyka to moja druga pasja więc szukałam też obiektywu, którego będę i w tej dziedzinie mogła wykorzystać. Obiektyw ten został wyposażony w system, który poprawia stabilizację obrazu w dowolnej odległości fotografowania od nieskończoności do makro. Oprogramowanie USD pozwala na szybkie i dokładne ustawienie ostrości podczas korzystania z auto-fokusa. Fluorowa powłoka jest odporna na wilgoć i kurz co gwarantuję dodatkową ochronę podczas fotografowania w niekorzystnych warunkach pogodowych. W obiektywie tym zastosowano jedną soczewkę LD (Low Dispersion) oraz dwie XLD (Extra Low Dispersion), które na wysokim poziomie korygują aberracje chromatyczne. Obiektywu Tamron używam do dziś i jestem z niego zadowolona 🙂

 

 

 

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *