Plener

Kilka słów o tym gdzie robię zdjęcia…

Moje zdjęcia głównie powstają na zachodzie Polski – w małej miejscowości Krzeszycach, gdzie mieszkam i w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego.

Krzeszyce powstały na skraju sporych kompleksów leśnych gdzie płynie rzeka Postomia – wzdłuż, której zbudowano cztery młyny. Do dziś zachował się tylko jeden z nich, zlokalizowany w samej miejscowości – sprawny technicznie, jednak już nie eksploatowany.
W lesie, około dwa kilometry od Krzeszyc można natomiast oglądać ruiny tzw. Czwartego Młyna. Miejsce to zostało niedawno zagospodarowane przez Nadleśnictwo Lubniewice. W wyniku tych działań stawy i kanały młyńskie ponownie napełniły się wodą. Wytyczono szlak pieszo-rowerowy.Powstało miejsce o sporych walorach turystycznych, rekreacyjnych i edukacyjnych. 

 

 

 

 

W plener na ogół chodzę sama. Lubię chodzić własnym tempem i w wybrane przez siebie miejsca. Zatrzymuję się przy interesującym mnie obiekcie dotąd dopóki nie zrobię zdjęcia, albo sama z niego nie zrezygnuję (co czasem się zdarza szczególnie przy ruchliwych i mało współpracujących owadach 😉 ). Od czasu do czasu w plener udaję się ze swoim towarzyszem życia, który też zaraził się ode mnie fotografią. I na potrzeby stworzenia strony pozwala udostępniać niektóre swoje zdjęcia 🙂 

Na swojej stronie pokażę przyrodę ziemi lubuskiej- roślinność, mieszkańców wód, łąk, pól, lasów czy ogrodów.

 

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *