O mnie

Kim jestem…

Cześć 🙂 Mam na imię Sylwia i witam wszystkich na swojej stronie poświęconej fotografii przyrodniczej.

Przez długi czas wahałam się czy tworzyć stronę „Atlas przyrodniczy”, ale nadszedł moment, w którym zbiór zdjęć cudów natury Polski zrobił się tak duży, że jednak postanowiłam się nimi podzielić. Wszystkie zdjęcia znajdujące się na stronie wykonałam osobiście.

Fotografia…

Od paru lat moją pasją stała się fotografia. Obiektem moich zainteresowań jest przyroda. Fauna i flora Polski jest na tyle piękna i bogata, że postanowiłam ją łapać w obiektywie. To co uwielbiam fotografować to bezkręgowce (głównie owady) i małe kręgowce. Przed moim obiektywem pojawiają się także ciekawe rośliny, które nas otaczają.

Ktoś może powiedzieć – fotografowanie przyrody, ale nuda! – nie dla mnie. Jestem pod wrażeniem ile szczegółów niezauważalnych gołym okiem np. u owadów można dostrzec dopiero na zdjęciach. Owady to nie ludzie, podczas sesji plenerowej nie powiemy motylowi jak ma się ustawić czy ma być poważny czy wesoły. To właśnie owady będą dyktować warunki, albo je złapiemy w obiektywie, albo nie. I to napędza tą adrenalinę 🙂

Choć robię zdjęcia od paru lat ciągle uczę się czegoś nowego i staram się, aby zdjęcia wychodziły coraz lepiej. Po każdym wypadzie plenerowym gdy wracam od razu oglądam zdjęcia i szukam w internecie jakie gatunki udało mi się złapać w obiektywie. Każdy plener przynosi wiele nowych nieznanych mi bezkręgowców, których piękno czasem powala.

„Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz” – Albert Einstein

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *